.

.

1500W 30A DC-DC Зголеми Конвертор DIY Чекор-up Зголеми Постојан Проток за Напојување на Модулот Одбор во 10-60V Од 12-90V Електрична Единица Модул

1500W 30A DC-DC Зголеми Конвертор DIY Чекор-up Зголеми Постојан Проток за Напојување на Модулот Одбор во 10-60V Од 12-90V

DEN 590.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Зголемете Модул - DC-DC 10-60 V до 12-97 V 1500 W 30 A Напон Step Up Конвертор се Зголеми CC CV Напојување на Модулот.При користење на батеријата, ако батеријата губи моќта, тоа нема да го оштети моќ модул и батеријата.Широко Апликација : DIY регулиран напојување, текст 12 V, на излез може да се прилагоди 12-80 V;DIY високо-моќ лаптоп мобилни енергија;Како автомобил за напојување, моќта на вашиот лаптоп, PDA или различни дигитални производи;.Соларен панел напонски регулатор;Полнење на батеријата, литиум батерија, итн.;Вози со висока моќ LED светла.Забелешка : Никогаш не користете кратки-коло излез за да се прилагоди на сегашните.Колото структура на поттик модул не може да се прилагоди од страна на краток спој.Спецификација за производ : Влезен Напон : DC10 V да 60 VMax.Внесување на струјата : 30 A(влезен напон 10 V да 30 V) или 25 A(влезен напон 31 V да 60 V) Quiescent Струја : 15m A(ќе се зголеми кога се конвертира 12 V да 20 V)Излезниот Напон : 12 V да 90 V (прилагодливи, стандардно е 19 V) Max.Излезна Струја : 20 A (поврзани со влезниот и излезниот напон разликата, поголем напон разлика е помала излезната струја ќе биде.ве молиме да се зголеми на топлина дисипација кога тековни е над 15 A)Постојан Струја Опсег : 0.8 А до 20 A(+/-0.3 А)да се Јават на Текст Заштита : Да (150 A MOS)Помал Напон Заштита : Да (V8 да 50 V прилагодливи, авто-обнова)Температурата на работа : - 40℃ to +85 ℃(ако температурата е премногу висока, ве молиме да се зголеми на топлина дисипација)Фреквенција : 150 KHz Conversion Ефикасност : 92% до 97%Текст Текот тековната Заштита : Да (автоматски да се заштити кога влезот е повеќе од 35 A, и напојување напонот не ќе се зголеми)Краток Спој Заштита : Yes(текст 30 A осигурач)Жици Метод : Терминали(ве молиме да користите големи тековната бакарна жица) Max.Излезна Моќност = Влезен Напон*Max Струја (Ако текст 12 V, на максимална излезна моќност=12 V*30 A = 360 W)Големина : 130 х 84 х 52mm / 5.11 x 3.3 x 2.04".

Особините

Купувачите избираат и