.

.

Daoke 20 Компјутери M10x80mm Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Орев Ракав Проширување Водител На Завртки Завртки (Боја : Повеќе Бои)

Daoke 20 Компјутери M10x80mm Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Орев Ракав Проширување Водител На Завртки Завртки (Боја

DEN 1636.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тежина : 1232g; Пакет Содржина : 20 x Проширување Гром.Тема Кол : 10мм/ 0.4"(d); Главна Боја : Сребро на Ѕвонење.Sleeve Дијаметар (D) : 12mm/ 0.5"; Вежба Удар Дијаметар (д1) : 12mm/ 0.5"(Diámetro del manguito (D) : 12mm / 0.5' '; Diámetro де perforación (д1) : 12mm / 0.5' '.Може ефикасно да се спречи ширењето цевка вртење додека заострување на завртки,подобрување на триење, како и.Се користи во конкретни и ѕидани.Широко се користи во оградата,burglarproof вратата и прозорецот,крошна,климатизација фиксација,дома декорација,инженерство, итн. 20 Компјутери M10x80mm Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Орев Ракав Проширување Водител на Завртки Screws M10x80mm Проширување водител на гром со рамен миење и хексадецимален орев.Апликации : се широко се користи во оградата, burglarproof врати и прозорци, крошна, климатизација рек фиксација, дома декорација, инженерство, итн.Работната принципот на проширување завртка : Стави проширување завртка во земјата или дупка на ѕидот, а потоа стегнете ореви од проширување гром со клуч.На гром оди надвор, додека метална обвивка не се движи.На тој начин поголем главата на болт ќе се прошири метална обвивка, што го прави се пополни целата дупка.Сега, експанзија завртка не може да се извади.Инсталација методи : Одберете сечкање малку со ист дијаметар како проширување завртка обвивка, и да ја инсталирате на електрична вежба за удирање.Длабочината на дупката треба да биде еднаква на должината на гром.Потоа вметнете проширување болт постави во дупка.Запомни : не вртете надвор од орев и да се спречи гром од паѓање во дупка кога вежба е премногу длабоко.Стегне орев за 2 до 3 токи и unscrew орев кога проширување гром si многу тесни без било looseness.Тогаш фиксна предмети се монтира со перфорирани фиксен дел и инсталиран во насока на гром.На заптивка или пролет миење надвор се користи за да се завртки орев цврсто.Опис на Spanish20 Unids M10x80mm Acero Inoxidable Tuerca Хексагонална Манга Expansión P-ERNOS де Anclaje Tornillos Tornillos Nombre del producto : Perno де expansión; Материјал : Acero inoxidable 304 Peso : 1232g; Contenido del paquete : 20 x Perno де expansión Diámetro del hilo : 10 mm / 0.4' '(d); Боја на директорот : Tono plateado Tama?о del tubo de la manga : 58 mm / 2.3' '(L1); Longitud вкупно : 80 мм / 3.1' '(L) Diámetro del manguito (D) : 12mm / 0.5' '; Diámetro де perforación (д1) : 12mm / 0.5' '.

Особините

Купувачите избираат и