.

.

Westinghouse Осветлување 0314900 15W PAR38 LED Отворено Крушка, Поплава Зелена E26 (Медиум) База, 120V, Кутија

Westinghouse Осветлување 0314900 15W PAR38 LED Отворено Крушка, Поплава Зелена E26 (Медиум) База, 120V, Кутија

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Зелена боја, medium (E26) база и го заменува 100-вати сијалица.Нуди живот заштеда на трошоци во споредба со блескаво.Сијалица живот на 25,000 просечната номинална часа е подолг од конвенционалното осветлување.Совршен за внатрешна и надворешна празник осветлување, партии, дома декор и специјални настани.Led диоди не содржат штетни меркур.На Westinghouse 15-Watt (100-Watt) Зелена PAR38 Рефлектор LED Внатрешна/Надворешна Сијалица со Среден База може да ја намалат потрошувачката на енергија и оперативни трошоци до 85% во споредба со стандарден блескаво сијалица со иста светлина излез.Обезбедување до 25,000 просечната номинална часа на употреба, овој трајни водоотпорна сијалица нуди долгорочна употреба, стабилност и е погодна за влажни локации.Значително посветла од слични Led диоди, овој инстант-на сијалица може да го осветлите станбени или комерцијални апликации.Овие светилки светне зелено и се совршен за одмор осветлување, партии, дома декор, и специјални настани.Се користи во отворено безбедност или градина акцент осветлување и вдлабнати или песна осветлување.Led диоди не содржат штетни меркур.Производ референтен број 03149.

Особините

Купувачите избираат и