.

.

Ноктите се Грижи за Полнење, 11pcs Раце Навлажнувачки Ракавици Нокти Датотека Прашина Четка за Нокти Грижа комплет за Нокти Чешлање Поставите Нокти Чешлање Поставит?

Ноктите се Грижи за Полнење, 11pcs Раце Навлажнувачки Ракавици Нокти Датотека Прашина Четка за Нокти Грижа комплет за Нокти

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

НОКТИТЕ се ГРИЖИ за ПОЛНЕЊЕ : Обезбеди кутија декорација на ноктите, а прашината на четка, и некои други помине грижа алатки за да ви помогне да се создаде различни нокти дизајн, направи вашите нокти повеќе блескави и шармантна.По покривање на маска за околу 30 минути, отстранете ја маската и да се мијат рацете со топла вода. По рака ексфолиране е завршена, користете хидратантна рака маска или рака крем за континуирана нега. Во текот на маскирање период, масажа на рацете 2-3 пати за да им помогне на целосно да се апсорбира.ПРОФЕСИОНАЛНИ ПОМИНЕ УМЕТНОСТ за ПОЛНЕЊЕ : ви Обезбеди со декорации на ноктите, прашина четки, нокти датотеки, пинцети и други алатки, што може да помогне да се создаде различни помине уметност дизајн, направи вашите нокти повеќе блескави и шармантна.Тоа вклучува многу основни алатки и е лесен за користење.

Особините

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Nail Art Tool
Quantity:
11pcs / set
Efficacy:
Replenish moisture, improve dry skin, refreshing
Uses:
Household, nail salon, etc.
How to use exfoliating hand mask:
1. After washing and drying your hands, open the packaging bag and take out the hand mask, and cut the middle seals. :
2. Put on the hand mask, lightly press the outer layer of the film cloth with your hand to make the hands closely contact the of the film cloth, and then open the sticker to fix the seals. :
3. During the masking period, massage your hands 2-3 times to help the to be fully absorbed. After covering the mask for about 30 minutes, remove the mask and wash your hands with warm water. :
4. Use this product continuously for 2 days, once a day, and soak your hands in warm water for 15 minutes on the 3rd day for 1 week. :
5. After the hand exfoliation is completed, use a moisturizing hand mask or hand cream for continuous care. :
Package List:
1 x Bag of Skin Renewal Hand Mask (2pcs) :
1 x Bag of Moisturizing Hand Mask (2pcs) :
1 x Bag of Exfoliating Hand Mask (2pcs) :
2 x Box of Nail Decoration :
1 x Dust Brush :
1 x Sponge File :
1 x Nail File :
1 x Shining File :
1 x Four-Sided Sanding Block :
1 x Tweezers :
1 x Horn Brush :

Купувачите избираат и