.

.

Станот Кревање Прашка, Веб Slings Згусне ЈСВ за Механички Дигалки за Градежни Работи(5m (16.40 ft))

Станот Кревање Прашка, Веб Slings Згусне ЈСВ за Механички Дигалки за Градежни Работи(5m (16.40 ft))

DEN 2498.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Висока Јачина ЈСВ : Направен од дебела ЈСВ, на кревање има висока цврстина, отпорност на абење и не е лесно да се скрши.Мулти Слој Ткаење : По повеќе слоеви на плетење и парична казна игли и конци, на лифтинг е поцврсти и потрајни.Проширува Дизајн : ширина на лифтинг е 150mm, на сила е повеќе дури и кога се користи, и тоа не ќе биде оштетен.Силна Практичност : На товарот капацитет е 6 T, често се користи во бродови, машини, пристаништа, транспорт, инженерство, итн.Мазен Изглед : Го има мазна и мека изглед и нема да се оштети подигање на предмети кога се користи.Функција : 1. Висока Јачина ЈСВ : Направен од дебела ЈСВ, на кревање има висока цврстина, отпорност на абење и не е лесно да се скрши.2. Проширува Дизајн : ширина на лифтинг е 150mm, на сила е повеќе дури и кога се користи, и тоа не ќе биде оштетен.3. Мулти Слој Ткаење : По повеќе слоеви на плетење и парична казна игли и конци, на лифтинг е поцврсти и потрајни.4. Мазен Изглед : Го има мазна и мека изглед и нема да се оштети подигање на предмети кога се користи.5. Силна Практичност : На товарот капацитет е 6 T, често се користи во бродови, машини, пристаништа, транспорт, инженерство, итн.Спецификација : Предмет Тип : Рамни Кревање Sling Material : PESWidth : Прибл. 150mm / 5.9 in Color : Brown Bearing Тежина : 6 TSafety Фактор : 4 : 1 Use Сценарија : Широко се користи во бродови, машини, пристаништа, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништвото и другите индустрии.Пакет Листа : 1 x Кревање Sling1 x Прирачник за Корисникот.

Особините

Item Type:
Flat Lifting Sling
Material:
PES
Width:
Approx. 150mm / 5.9in
Color:
Brown
Bearing Weight:
6T
Safety Factor:
4
Use Scenarios:
Widely used in ships, machinery, ports, transportation, electric power, engineering, construction and other industries.
Package List:
1 x Lifting Sling :
1 x User Manual :

Купувачите избираат и