.

.

Кралицата Мариана На Австрија (Шпанија) - Autograph Писмо Потпишано 04/13/1652

Кралицата Мариана На Австрија (Шпанија) - Autograph Писмо Потпишано 04/13/1652

DEN 1994.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.КРАЛИЦАТА МАРИАНА НА АВСТРИЈА (ШПАНИЈА) кралицата consort на Крал Филип IV пенкала ова писмо, дискутирање, меѓу другите теми, нејзиниот stepdaughter Марија Тереза Autograph Писмо Потпишано : "О Ла Reyna" 1p, 8¼x12. Aranjuez, Април 12, 1652. Десната страна се напишани од Страна на Condesa де Salvatierra.Писмо презентирани во црна кожа folio, 13x16, исто така, содржи плакета кој биографски детали за животот на кралицата consort, како и нејзината слика.Буква напишана на шпански јазик.Синопсис : кралицата го изразува своето задоволство од веста за нејзината stepdaughter, Марија Тереза (кој ќе стане кралица consort на нејзиниот прв братучед, Луј XIV), а се споменува нејзината осаменост.Исто така, детално се кралицата е рекреативни активности.Таа исто така испрати нејзиниот однос на одредени поединци.Ќерката на Светиот Римски Император Ferdinard III, Кралицата Мариана на Австрија (1634-1696) беше наменета за да се продолжи традицијата на intermarriage помеѓу две гранки на Habsburg семејство.Според тоа, таа стана втората сопруга на Кралот Филип IV од Шпанија, мажење него во 1649 на младите на возраст од 14 години. Во 1621, Кралот ја наследил на намалување на престолот со економски проблеми предизвикани од долги војни.Мариана успешно создаваат наследник на Кралот Филип, Чарлс II (1661-1700).По Филип смрт во 1665, Мариана служел за една деценија како regent за нивниот мал син Чарлс.За време на нејзината regency, таа признава Португалија независност (1668.г) и продолжува војната со Франција (1673-1675) и покрај фактот дека нејзиниот stepdaughter Марија Тереза била во брак (1660) на Кралот Луј XIV, како дел од мировниот договор со франција.На болно и со слаб ум Чарлс не може да се произведе наследник, а неговата смрт предизвика Војна за шпанското Наследство (1701-1713), што резултираше со Марија е внук на Филип на Anjou наследување на шпанската Круна.Молив белешки во непознат страна на врвот и на дното маргина.Тон.Rippling заедно горниот раб.Инаку, во ред состојба. - Ве молиме да не контактирате доколку имате какви било прашања или да бара дополнителни информации.HFSID 52921.

Особините

Купувачите избираат и