.

.

VXMOTOR за 2001-2010 Chevy Silverado/GMC Сиера 2500 3500 HD Класа 4 IV Влечење Приколка Hitch Планината Приемник Задниот Браник Комунални Забавува за Полнење 2

VXMOTOR за 2001-2010 Chevy Silverado/GMC Сиера 2500 3500 HD Класа 4 IV Влечење Приколка Hitch Планината Приемник Задниот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Примена : 2001-2010 Chevy Silverado 2500 HD / 3500 / 3500 HD Модели, 2001-2010 GMC Сиера 2500 HD / 3500 / 3500 HD Модели ( Важна Напомена : Нема да се Вклопи 1500 / 1500 HD / 2500 Модели ).ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : ** Нема да Одговара 1500 / 1500 HD / 2500 Модели **.Приколка Hitch ( Pin, Клип, Ballmount & Wirings Не Се Вклучени )- Боја : ЦРНА Прав Обложени Заврши.Обичај Изградена Според Направи & Модел Година На Вашето Возило, Дојде Со 1 година Гаранција.Hitch Класа : Класа 4, Приемник Големина : 2" Приемник Цевка, Тешки Цели Со Поголема Тежина & Носат Капацитет + Посилни Материјали Од Класа 3, Влечење Спецификации : Тежина Капацитет на носивост - 10000 lbs , Јазикот Тежина - 1000 кг, Тежина Дистрибуција - 12000 кг , Тежина Дистрибуција Јазик Тежина - 1200 кг, Без Дупчење Потребно.Тоа е совршен автомобил Приколка Hitch Приемник затоа што : -100% Сосема Нов Во Парк, Објект Токму Како На Сликата Прикажана-Доаѓа Со Rearward се Соочуваат со Отворањето Дека го Прифаќа Отстранлив Топката Месеци, Hitch Велосипед Полици, Карго Превозници, Или Други Монтирани Додатоци-Цврсти Сите-Заварени Дизајн и Конструкција За Максимална Сила и Безбедноста-во Можност Да го Издржат Патот Злоупотреба & Тешки Влечење Цели На Нејзината Наведени на Капацитетите на Завртки На Шасија На Возилото / Месеци Да рамките На Возилото-Едноставен Упатство за Инсталација Е Вклучена, Професионалната Инсталација Е Секогаш Препорачливо.-Професионалната Инсталација Е Секогаш Препорачливо.Квалитет На Материјали Зголемува Рѓа Заштита.Технички Совети : Следете Ги Сите Производителот Инструкции.Никогаш не Го Надминува Производители Препорачува GTW.Исто Така, Употребата На Возење Опрема Што Се Препорачува Од Страна На Производителот За Влечење Секогаш Кога Е Можно (Можеби Ќе Треба Да Се Смени Нагоре Или Надолу По Ридот Качува И Descents).Инсталација Белешки : Вашето Возило е Сопственици Упатството Треба да Ти Кажам GTW (Бруто Тежина на Приколката) И TW (Јазик Тежина) Дека Вашето Возило можете Безбедно Да се Забавува.

Особините

Купувачите избираат и