.

.

Cllena ДК 8V-40V за 12V 10A Автоматско Долар се Зголеми Конвертор Чекор Надолу/До Регулаторот на Напон Редуктор Конвертор Водоотпорен Регулирани DC Напојување за Голф Колич?

Cllena ДК 8V-40V за 12V 10A Автоматско Долар се Зголеми Конвертор Чекор Надолу/До Регулаторот на Напон Редуктор Конвертор

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Влезниот напон спектар : ДК 8 V-40 V; Излезен напон : DC 12 V(не-прилагодливи); Излезна струја : 10 A; Излезна моќност 120 W.Висока реализација ефикасност : Синхронизација исправање технологија-повеќе интелигентни заштита функција со висока реализација ефикасност и стабилност.На конверзија ефикасност може да се постигне 95%.Заштита : Над-оптоварување, во Текот-струја, во Текот-топлина, Кратки-коло, во Текот-напон.Алуминиум школка и силиконски запечатени дизајн : Водоотпорен, Анти-шок, Анти-влага и Прашина-доказ, се повеќе издржливи.Широка примена : Големи камиони, Голф количка, Клуб автомобили, такси радио, ему, автомобил аудио, LCD TV, рекламирање екран, LED лента светла, систем за мониторинг, електронски системи и DIY итн.Инсталации : OUTPUT+ да се ВЧИТА+, ИЗЛЕЗ) - за да ОПТОВАРУВАЊЕ; ВНЕСУВАЊЕ+ за да ЛИЛЈАК+, ТЕКСТ - за да ЛИЛЈАК - Имајте на ум : * Никогаш не се поврзете на соларен панел, PWM/MPPT задолжен контролор, инвертер или ветерната турбина. * Никогаш не се користи за полнење.Имајте добар воздух конвекција. * Никогаш не се јават на поларитетот. * Користете доволно голема кабел за да се избегне напон капка.Спецификации : Влезниот Напон Спектар : 8 V-40 V DC Излезен Напон : DC12 V 10 A Излез Номинална Моќност : 120 W Ефикасност : 97% (половина се вчита); 95% (полно оптоварување) Бран : 200m Vp Линија Регулатива : ±0.2% Оптоварување Регулатива : ±0.2% Напон Точност : ±1.5% Куќишта : IP68 Случај Оперативни Температура : -40~85°C Тежина : 380g Карактеристики : 1. 100% целосна моќ и стабилна тековната излез, не-изолирани модул. 2. Индустрија одделение ДК 8 V-40 V да DC 12 V чекор надолу/up конвертор, ефикасност и до 95%. 3. Умре-фрлија алуминиум школка, епоксидни potting, ладење страна на слободен воздух конвекција; Водоотпорен ниво IP68 и анти-шок заштита. 4. Заштита : Над-струја, во Текот-напон, Над-температура, Над-оптоварување и Кратки-коло, авто-обнова кога уредот се враќа на нормална. 5. Сертификат : CE/Ro HS, со 1 година гаранција, векот на траење до 100,000 часа.Пакет се вклучени : 1 x ДК 8 V/40 V to12 V 10 A Конвертор Прашања : Како да се избере точниот тековната за товари?На пример, ако max струја од вашиот товар уред е 10 A, а потоа изберете 10 A/0.8=12.5 А најмалку за resistive товари според меѓународниот стандард.Ако уредот е моторно или компресори, а потоа ќе може да избере 10 A/0.5=20 A според вистински тестирање резултат од моторот и компресор почнувајќи тековната можат да бидат 2-3 пати поголема од номиналната струја.

Особините

Купувачите избираат и