.

.

BYQTEC ТМ-1-HT Ултразвучно Менгеме На Трансдуцерот Сензор се Користи за Handhold Преносни Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter за Мерење на Течности DN50 ~ DN700mm Цевк?

BYQTEC ТМ-1-HT Ултразвучно Менгеме На Трансдуцерот Сензор се Користи за Handhold Преносни Ултразвучно испитување на Протокот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

*Мерење опсег е за DN50 ~ DN700mm цевка големината, течности температури од -30℃~ 160℃.Ако било какви прашања, pls контактирајте со нас. *Широко се Користи : се Применува на вода, морска вода, канализација вода, алкохол, масло и други течности. *Не-нападни, менгеме на трансдуцерот, нема пад на притисок, не цевка нарушување.Превозот Политика : 1.Ултразвукови Менгеме На Transducers се најважниот Дел од ултразвучно flowmeter,тие се работи со ултразвучно flowmeter главната единица, не може да работи сам .Ако сакате да ја замените вашата пред transducers или треба екстра transducers за да ги прошират вашиот мерен опсег , можете да изберете на оваа понуда, во спротивно,pls изберете целата одговараат ултразвучно flowmeter.Ако ИМАТЕ било какви прашања, pls контактирајте со нас. 2.НИЕ брод на производите од DHL ,FEDEX ,UPS-от или други express итн.Вовед : ултразвукови flowmeter transducers се опремени со силен магнет, лесно да се апсорбира на гасоводот.Може да се користи во околината, со силни електромагнетни пречки.Примена : Рачни Тип Ултразвучно flowmeter (Како TUF-2000 H, BYQ-2000 H или TDS-100 H итн.); Пренослив Печатач Тип Ултразвучно flowmeters (TUF-2000 P, BYQ-2000 P или TDS-100 P итн.); Пренослив Печатач Тип Ултразвучно Топлина Метар и така натаму.Модел И Опсег : *Модел : ТМ-1-HT Сензори (Висока Температура Стандардна Менгеме-За Типот Средни Сензори). *Мерење Опсег : DN50mm ~ DN700mm. *Температура : -30℃~ 160℃.Параметри : Принцип : Транзитна Време Големина : 64*39*44mm Пакетот вклучува : 1 пар *ТМ-1-HT Сензори.

Особините

Купувачите избираат и