.

.

Azani Омега+ Поправка Крем| Анти-стареењето Крем| Длабоко Крем со Омега 3,6 & 9, Витамин C| за Фините Линии, Брчките, Сува & Досадна Кожа| Жени & Мажи - 2.8 Оз

Azani Омега+ Поправка Крем| Анти-стареењето Крем| Длабоко Крем со Омега 3,6 & 9, Витамин C| за Фините Линии, Брчките, Сува

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИНТЕНЗИВНО го ХИДРИРА И ја ХРАНИ КОЖАТА : Омега 3,6 9 Масни киселини, заедно со Хијалуронска киселина и Алое Вера обезбеди кожата со богата хидратација за да се направи тоа помека и помазна.Ова исто така го спречува falkiness, фини линии и брчки.Го ЗАЈАКНУВА ПРИРОДНАТА ВЛАЖНОСТ БАРИЕРА : На Ceramide присутни во крем е познат за да ја заклучите влага во кожата, спречување на пропустливост на ѕидот.Ова ја прави вашата кожа, посилен и помалку подложни на оштетување од еколошки елементи.Го СПРЕЧУВА СТАРЕЕЊЕТО И да го ОШТЕТИ : Омега 3,6 & 9 Масни Киселини и екстракт од Куркума се широко-познати по своите лековити својства кои ги спречуваат breakouts.Овие, заедно со Витамин Е, многу моќен анти-стареењето хранливи материи, и Витаминот Ц, кој го спречува доделување на кожата, им даде на кожата младешки изглед.ШТО ЗНАЧИ ТОА ДАЛИ : Омега+ Поправка Крем ја враќа виталноста на кожата од тоне длабоко во и заклучување во влага.Тоа е интензивна исхрана го спречува стареењето и има за цел да се лекува оштетената кожа, омекнување на текстура за природно здрава и еластична кожа.НАПРАВЕН СО НЕГА : Нашиот производ е направен од чисто и природни состојки, без parabens, sulphates, ореви & глутен.Нашиот производ е не-comedogenic, вегетаријанци, суровост-слободни и научно тестирани со p H 5-7, тоа е не-иритирачки за кожата.

Особините

Купувачите избираат и