.

.

1797 за Mazda CX-5 CX5 Додатоци Автомобил Задниот Браник Guard Заштитник 2021 2019 2020 2018 2017 Багажникот Браник Sill Плоча Покрие Отпорно на Гребење Црна Нерѓосувачки Челик 37.8 Инчен П

1797 за Mazda CX-5 CX5 Додатоци Автомобил Задниот Браник Guard Заштитник 2021 2019 2020 2018 2017 Багажникот Браник Sill

DEN 1679.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【FITMENT】ОЕМ-како дизајн.Дизајнот според вистински возило, задниот браник guard плочи за CX-5 совршено се вклопува Mazda CX-5 (2017-2021). 【РЃА-ДОКАЗ & ПРОТИВ ПРОЛИЗГУВАЊЕ】Направени од анти- ' рѓа од нерѓосувачки челик и се на работ на браник guard заштитник е исклучително мазна за да се заштити автомобилот се наслика и да се избегне гребење на браник.Анти-лизга жлебот на mazda cx5 додатоци ефикасно да го спречува багаж и други предмети од паѓање. 【ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА】Инсталација е брзо.Сите што треба да направите е да се чисти вашиот браник, топлина на лепило на грбот на cx-5 браник чувари, ги усогласат автомобил браник, и држи го. 【ОДЛИЧНА АДХЕЗИЈА】лепило на cx-5 додатоци е неверојатно леплива по надгради и стапови повеќе цврсто отколку обичните лепила. (Пакетот доаѓа со екстра-дебел двострано лента што има подобро прилепување од обичните ленти.). 【АНТИ-АБРАЗИЈА】На Mazda cx5 задниот браник заштитник прави визуелни подобрувања на багажникот браник.Задниот браник guard за Mazda cx5 ефикасно ги штити автомобил браник кога товарење или истовар на багаж, прехрамбените производи, алатки кутија, и така натаму. ※Ние стоиме зад нашите производи цело време.Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со нашите производи, pls не двоумете се да контактирате со нас за да добиете поддршка. ●На CX-5 браник guard плоча е најдобрата инвестиција за вашиот автомобил.Совршен во секој поглед.Задниот браник заштитник guard е задолжен да го штити врвот и на работ на браник и заштита на бојата на изложени дел од браник. ●Спречи scuffs и компонентите кога вчитување на товар со овој автомобил браник заштитник за cx5. На 2021 Mazda cx5 додаток е одлична објект да се спречи непријатни гребнатини и обезбедува заштита.Исто така, може да се користи за да се покријат сите постоечки гребнатини, боја штета. ●Обичај се вклопуваат дизајн на Mazda cx5 додатоци 2019 постигнува максимална покриеност без мешање со силата на задните насад. ●Анти-нула камион браник стража, всушност, се поклопува усна на браник и против scuffs, nicks, гребнатини, и други оштетување марки. ■ИНФОРМАЦИИ : ●Име : Mazda CX-5 Внатрешниот & Надворешниот Багажникот Браник Guard Sill Плочи. ●Боја : Црна. ●Пакет : 2 PC Внатрешна Браник Guard Sill Плочи 1 PC Надворешниот Браник Guard Sill Плоча 1 PC 5 M Лепило ●Материјал : не ' Рѓосувачки Челик. ●Големина : Надворешниот Браник Guard Sill Плоча:Должина : 37.80 во/96cm, Ширина : 2.83 во/7.2 cm.Внатрешниот Браник Guard Sill Плоча:Должина : 9.72 во/24.7 см, Ширина : 3.54 во/9cm.Лепило:196.85 во*0.39 во*0.08 во / 5m*1cm*0.2 cm ●Тежина : Производ Тежина : 0.79 кг, Пакет Тежина : 1.15 кг ●Позиција : Mazda Багажникот Браник. ●Fitment : За Mazda CX-5 (2017-2021). ■ИНСТАЛАЦИЈА МЕТОД : 1.Ве молиме бидете сигурни дека guard плочата одговара на вашиот автомобил пред инсталацијата. 2.Ја бришам позиција со крпа, да ги задржи неговата површина чисто и нема прашина. 3.Откине двострано лента на грбот на стража плоча, топлина на лепило со фен. 4.Држи го на позиција. 5.Притиснете го задниот guard цврсто за 10-ти. 6.Заврши.

Особините

Купувачите избираат и