.

.

Колумбија Мажите PFG Respool Поврзана Кратко Sleeve

Колумбија Мажите PFG Respool Поврзана Кратко Sleeve

DEN 304.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Најлон.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.Omni-Сенка UPF 50 заштита од сонце.Omni-Фитил повлекува влага оддалеченост од телото, така пот може да исчезне брзо.Изградена со користење Eco Nyl ткаенина направена од рециклирани комерцијален риболов мрежи.bluesign производ.Изгледаат и се чувствуваат добро без оглед на временските услови со нашата најнова облека и опрема изграден за да бидете удобно и заштитени во текот на сезоната.Да бидат безбедно и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Крајната влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.

Особините

Купувачите избираат и