.

.

Groz Тешки 14lb Санка Чекан со 36-Инчен Неуништив Справи | Тешко се Соочуваат Челик Глава 52 HRC | Челик Locking Plate | Hi-Видливост Глава | Вулканизирана Гума Рачка (34520)

Groz Тешки 14lb Санка Чекан со 36-Инчен Неуништив Справи | Тешко се Соочуваат Челик Глава 52 HRC | Челик Locking Plate

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Неуништив се справи направени со Четири пролет челик барови кој работи на целосна должина на рачка.Барови се заклучени со челик locking plate обезбедување на чекан никогаш не добива dislodged.Здраво-видливост главата овозможува лесно идентификација на jobsite.Вулканизирана гума зафат се справи со апсорбира вибрации и го намалува заморот.Совршена за возење удели, метал формирање, поставување на завртки и ситни уривање работа.Groz 34520 Неуништив се Справи со Санка Чекан со 14-Фунти Главата и 36-Инчен Справи со карактеристики на неуништив се справи направени со шест пролет челик барови, секој мерење 7.1 mm во дијаметар, кои се кандидира на целиот пат низ целата должина на рачка за да се спротивстави на overstrike без да се прекрши.Главата ќе ја да не се изгубат, како челик барови се заклучени со челична плоча на врвот на чекан главата, обезбедување на глава нема да е dislodged.Кован од специјален челик, шефот е индукција-случај појачани на 52 - 56 HRC за подолг живот.На ергономски, вулканизирана гума-зафат се справи со апсорбира ударот и вибрации, намалување на корисникот замор.Направен од посебно одделение за озон-отпорни гума за употреба во тешка надвор средини, текстура не се лизга контрола помага да се заштитат од корисникот грешка.Одлично за возење во удели, тешки уривање работа во градежништвото како fracturing камен и бетон, возење ограда мислења, арматурата работа и свиткување или обликување метал.Исто така одлична за полицијата пожар и спасување на апликации, како и во железничката работа.Санка Чекани се користи, злоупотребени & злоупотребува ден-во & ден-out - за тешки уривање работа во градежништвото средини, железници, подземни рударски итн.Овие се тешки користат алатки кои се многу тепање.Без разлика на тоа колку се грижат да ве однесе, погрешно удирајќи со чеканот на рачка, наместо на главата, не може да се избегне.Конвенционалните Дрвена Рачка & Стаклени Влакна се справува распадне не само кога overstriked, но во неколку стотина штрајкови дури и кога се користи со целосна грижа.На Groz НЕУНИШТИВ чекан нема да запре, без оглед што ќе го направите за него.Плаќаат малку повеќе во споредба со конвенционалните чекани за животниот век на употреба работи надвор на дел од трошоците од она што би се трошат за купување на повеќе единици на конвенционалните чекани за истата Работа.Groz Неуништив се Справи со Чекани исполнат ANSI спецификации "Рака Tools - Тешка Впечатлива Алатки Безбедносни Барања", како и БС 876 спецификации за материјал, цврстина и перформанси.

Особините

Купувачите избираат и