.

.

Rakstore 2 парчиња DC 5V 3А Чекор До Моќ Модул Зголеми Полначот Одбор Литиум Полнење на Батеријата Заштита PCB Одбор Коло DIY Електронски

Rakstore 2 парчиња DC 5V 3А Чекор До Моќ Модул Зголеми Полначот Одбор Литиум Полнење на Батеријата Заштита PCB Одбор Коло

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Влезен напон : DC 3-5 V;Излезен напон : таму ќе биде volt од ±0.1 до ±0.2 V. Максимална излезна струја : 5 V 3.5 A (кога топлина дисипација е зајакната, максимално 3.5 Некој се мери кога влезот е 4.2 V и излез е 5 V, но препорачливо е да се биде под 3А за долгорочна работа.).Излезниот крај не може да биде поврзан со индуктивен товари како на пример мотори,вентилатори и др.Конверзија го оценувате : 95% типичен (поврзани со влезни и излезни параметри);Quiescent струја : помалку од 1m A.Големина : 22*14*4mm;Излез бран : за 80 MV.Опис : Ако излез оптоварување е често започна или чести големи тековната флуктуации, препорачливо е да се поврзете со голем капацитет electrolytic capacitor паралелно на излезната рампа.При влезот на терминалот е не-батерија за напојување, препорачливо е да се поврзете со голем капацитет electrolytic capacitor паралелно на текст терминал.

Особините

Купувачите избираат и