.

.

Зголемете Регулаторот, Стабилна Зголеми Конвертор, Трајни Влезен Напон 3~24V за ADC, DAC, Оперативни Засилувач(Излезен Напон ±12VDC)

Зголемете Регулаторот, Стабилна Зголеми Конвертор, Трајни Влезен Напон 3~24V за ADC, DAC, Оперативни Засилувач(Излезен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

4. Изградена во фреквенцијата на штета, мек старт функција, термички исклучување функција и тековната ограничување функција. 5. Примена : ADC, DAC, оперативни засилувач, аудио опрема, LCD напојување и повеќе. 3. Направени со висок квалитет на електронски компоненти, стабилни перформанси. 2. Висока реализација ефикасност до 90%, стабилен излезен напон. 1. Оваа поттик-buck конвертор поддржува позитивни & негативни двојна излезен напон. 1. Оваа поттик-buck конвертор поддржува позитивни & негативни двојна излезен напон. 2. Висока реализација ефикасност до 90%, стабилен излезен напон. 3. Направени со висок квалитет на електронски компоненти, стабилни перформанси. 4. Изградена во фреквенцијата на штета, мек старт функција, термички исклучување функција и тековната ограничување функција. 5. Примена : ADC, DAC, оперативни засилувач, аудио опрема, LCD напојување и повеќе.

Особините

Input voltage:
3~24V
Output voltage:
±5V/±6V/±9V/±10V/±12V/±15V/±18V/±24V (Optional)
Maximum output power:
1-8W
Conversion efficiency :
70-90%
Quiescent current:
3-4mA
Accuracy :
Positive voltage ±3%, Negative voltage ±5%
Working frequency:
400kHz
Operating temperature:
-40~85℃
Size:
42*24*15mm / 1.65*0.94*0.59in
Weight:
12g (approx.)
  :
Package List:
1 * Positive Negative Voltage Converter :

Купувачите избираат и