.

.

Трепкане Стар Замена Притисок за Миење Пиштол со 16 Инчен Продолжување Стапче, 4000 PSI, Моќ за Миење Пиштол со M22-15mm или M22-14mm Фитинг, 5 Млазницата Совети, 40 Инчи

Трепкане Стар Замена Притисок за Миење Пиштол со 16 Инчен Продолжување Стапче, 4000 PSI, Моќ за Миење Пиштол со M22-15mm

DEN 719.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Притисок за миење пиштол 4000 PSI, со 16 инчен притисок за миење продолжување стапче и бонус 5 млазницата совети.Притисокот на водата пиштол карактеристики M22-14 нишка фитинг, екстра M22-15 нишка монтирање. 1/4 инчи брза конекција одговара за било кој додаток со 1/4 во приклучокот.Максимална Температура на водата е оценет 150℃ / 300℉.Макс Проток е до 7 GPM.Двојна Цел : притисок за миење пиштол опремени со M22-14 и M22-15mm монтирање.M22-14 фитинг : компатибилен со Бригс Stratton, занатски, karcher, Generac, Симпсон, Ryobi притисок за миење.M22-15 фитинг : компатибилен со Сонцето Џо, AR Сина, Стенли, Кембел, МИ-T-M, Cleanforce, одлична репутација, Simoniz моќ за миење.НЕ СЕ ВКЛОПУВААТ ГРАДИНА ЦРЕВО И ВОДА ЦРЕВО.Хуманизација Дизајн : се Соберат долго или кратко Притисок за Миење пиштоли според вашите потреби.Три Должина : 40 во, 25 и 8.8 во.Нашите замена притисок за миење предизвика пиштол одговара на повеќето гас и електрична притисок за миење со M22 монтирање.Пиштол има безбедност заклучување потребен за да спречите случајно авиони.Се справи со дизајниран поудобен и подобар стисок.Брзо Поврзување : Ако цревото е M22-14 фитинг со 14mm внатре дијаметар, ве молиме да се поврзете директно црево.Ако цревото е M22-15 фитинг со 15mm внатре дијаметар, ве молиме да се поврзете на месинг спојка прво. 1/4 инчи брзо се поврзете фитинг, одговара на повеќето притисок подлошки.Како што млазници совети, пена, топови, pivoting спојка, подвозјето почиста, вода метла, површината почиста и така натаму. 5 Џет Млазници : Со 0°, 15°, 25°, 40°, Сапун-степен(65°) џет обрасци за различни намени, како за перење, автомобил, перење ограда, чистење на тротоарот. 1/4 инчи брза конекција дизајн, лесно да се поврзете со замена стапче.Погоден млазници можат да бидат избрани според различни барања.Трепкане Стар Замена Притисок за Миење Пиштол со 16 Инчен Продолжување Стапче, 4000 PSI, Моќ за Миење Пиштол со M22-15mm или M22-14mm Фитинг, 5 Млазницата Совети Пакет Вклучуваат 1x 4000 PSI притисок за миење пиштол, 40" 1 x Притисок за Миење Спојка, M22-14 за да M22-15 5x млазницата совети Материјал : Метал, Пластика Макс притисок : 4000 psi Максимална температура : 300 ℉ 1/4" штекер брз исклучите монтирање.ПРЕТПАЗЛИВОСТ не се точка на човечкото тело, миленици.Тешка повреда може да резултат.НЕ СЕ ВКЛОПУВААТ ГРАДИНА ЦРЕВО И ВОДА ЦРЕВО.ПРИТИСОК ЗА МИЕЊЕ САМО!.

Особините

Купувачите избираат и