.

.

КЈОТО ASAHIYA Јапонски Kiri Дрво Кутија Inro Стил Азиските Традиционалната Juzu Складирање Женска Накит за Подарок Додаток Случај Кутија (12.3 x 7.0 x 2.6)

КЈОТО ASAHIYA Јапонски Kiri Дрво Кутија Inro Стил Азиските Традиционалната Juzu Складирање Женска Накит за Подарок Додаток

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Материјал : Пауловнија Дрво (Kiri). 【RA1 KM】Надворешниот Големина : околу беа 25,5 x 10 x 3.3 cm Внатрешна Големина : за 24.0 x 8.4 x 2.8 cm. 【RA1 KL】Надворешниот Големина : за 22.3 x 10.0 x 3.6 cm Внатрешна Големина : за 21.0 x 8.4 x 2.9 cm. 【RA4 KU】Надворешниот големина : за 12.3 x 7.0 x 2.6 cm Внатрешна големина : за 10.8 x 5.4 x 2.5 cm.Оваа кутија вели : "Молитвата мониста" (Onenju).Тоа има дупка на дното.Kiri е вид на дрво Пауловнија.Kiri дрво е многу светлина, fine-grained, и влага доказ, па затоа се смета за парична казна дрво и се користи за кутии за чување на додатоци или подароци во Јапонија.Постојат разлики во големината и бојата на кожата, бидејќи на природни материјали.Како богатство кутија од влага-proofness и убавината на жито, пауловнија е корисно во светилишта и храмови во различни делови на земјата од античките времиња.Бидејќи тоа е светлина и влага impermeable, тоа е погоден за чување на предмети кои се чувствителни на сушење и влага.Пауловнија има ефект на одржување на влажноста постојано.Таа има висока способност да ги апсорбира и ослободување на влага според влажност промени.Кјото е главна производна област, особено за познатиот high-end кутии.

Особините

Купувачите избираат и