.

.

FDP-12365-BLRD SoftScape Изведба Чекор и Слајд Алпинист за Доенчиња и мали Години, Шарени Почетник Мека Пена Структура за Внатрешна Активна Игра, Индексирање, Качување, Лизгањ

FDP-12365-BLRD SoftScape Изведба Чекор и Слајд Алпинист за Доенчиња и мали Години, Шарени Почетник Мека Пена Структура

DEN 2399.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИГРААТ И да се ИСТРАЖУВААТ — почетник мека изведба структура совршен за доенчиња и мали години да имаат часови на забава индексирање, качување и лизгање; за роботот, вокер и explorer.ИДЕАЛЕН ЗА ВО ДОМОТ И ИНСТИТУЦИОНАЛНА УЧЕЊЕ — висок квалитет, разновиден алпинист вклучува безбеден внатрешна активна игра во која било средина за учење, од дома да училница, и насекаде во меѓувреме.БРУТО-МОТОРЕН РАЗВОЈ поттикнува малечки да се развие важно раст вештини, рака-око координација и социјални вештини како тие играат.НЕ се ЛИЗГА БАЗА — текстура не се лизга на дното намалува лизгање и лизгање; доаѓа со кука и јамка сврзувачки елементи за да се задржи парчиња во место.БЕЗБЕДНА ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР — GREENGUARD [ЗЛАТО] и Certi PUR-НИ уверение за ниско ниво во затворен воздух; во согласност со КАЛ 117 запаливост прописи.ЛЕСНО ДА се ОДРЖУВААТ — мека, трајни полиуретан материјал е лесно да се чисти; избрише со благ сапун и вода решение; деца треба да се отстрани чевли пред употреба.СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ — се препорачува за деца 9 месеци — 3 години, возрасни надзор се потребни; собраа алпинист мерки 36" L x 18" W x 10" H; лесни монтажни потребно.Доенчиња и мали години имаат часови на забава индексирање, качување и лизгање на Soft Scape Чекор и Слајд Алпинист.Се поттикне развојот на бруто-моторните вештини, како што се малку оние кои се искачи до чекори и брегот надолу на мека пена слајд.Овие два дела се игра структура безбедно да се вклучува активно се игра во daycares, playrooms и во домашни услови.Парчиња закачите на дното, со лесен кука и јамка сврзувачки елементи, додека не се лизга на дното помага чувајте ги на сигурно место.Мекото вегетаријанска кожа полиуретан материјал е издржлив и лесен за одржување—само ги чисти со благ сапун и вода решение.Децата треба да се отстранат чевли пред да се игра за да се обезбеди производот долговечност.Се препорачува за возраст од 9 месеци-3 години; возрасни надзор се потребни.

Особините

Купувачите избираат и