.

.

Хидраулично Масло, Био, Ultimax 1000, 5 гал, ISO 32

Хидраулично Масло, Био, Ultimax 1000, 5 гал, ISO 32

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Био-Ultimax 1000 е на крајот biodegradable зеленчук врз основа формули кои ги заменуваат минерално масло врз основа хидраулични течности.Био-Ultimax хидраулични течности се формулирани за да се изврши со хидраулични системи.Високо инхибирани против влага и rusting во двете свежи и морска вода и да го положат двете A и B секвенци на ASTM D-665 турбина масло рѓа тест.Цинк-бесплатен додаток на системи имаат исто така беа развиени кои ги исполнуваат или надминуваат пумпа барања.Дизајниран за употреба кај мобилните и фиксните хидраулични ване, клипот, и опрема-тип на пумпи и се покажале исклучителни анти-носат перформанси.Хидраулично Масло, Biodegradable База, Големина 5 гал., Сад Тип Pail, SAE Одделение Не се Наведени, ISO Вискозност Одделение 32, Индекс на Вискозитет 184, Темп.Опсег -30 Степени на 250 Степени F, Истурете Точка -40 Степени C, Флеш Точка 457 Степени F, Намалувањето Точка Не се Наведени, Четири-Топка се Носат Не се Наведени, Timken OK Оптоварување Не е Одредено, на Вискозитет @ 40 C 155 c St, Вискозност @ 100 C Не се Наведени, Примена За Употреба На Хидраулични Vanes, Пумпи, Мобилен Оператор на Хидраулична Опрема, Дигалки.

Особините

Купувачите избираат и