.

.

16 Пакет Тема Божиќ Stencils за Сликарство на Украси, Дрво Занаети, Дрвени Парче, Подарок Картички, Ѕид, Плочка - 6x6 Инчен Reuseable DIY Божиќ Декорација Stencils

16 Пакет Тема Божиќ Stencils за Сликарство на Украси, Дрво Занаети, Дрвени Парче, Подарок Картички, Ѕид, Плочка - 6x6 Инчен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Божиќ Сликарство Stencils Пакет - Доаѓа со 16pcs 6" x 6" Божиќ stencils за вашиот Божиќ DIY занаети и проекти.Совршена големина за големи дрвени украси.Премиум Квалитет - Направен од висок квалитет на полиестер филм, нашиот Божиќ сликарство шаблони се добро се намали, трајни и обновливи, перат многу пати.Само мијат со сапун и вода по употреба.Широка Примена - 16 тема Божиќ дизајни за вас.Совршена слика дефиниција за дрво украси, парчиња дрво, дрвени занаети, подарок картички, коверти, подот, плочка, кабинет, бетон и патио, farmhouse, ѕид, мебел, платно.Лесен за Употреба - Само Стави ја на рамна и фиксна тоа, сликам со четка или со спреј пиштол.И по 3-5 пати ќе се користи матрицата, чистење на задниот дел од тоа (претежно во боја отиде иако на другата страна во аглите и средниот дел) - поради паричната казна линија детали!Или следниот пат кога ќе се одржи на матрицата одредување на боја може да се појави во местото каде што е не би требало да!.Stenciling Совети - 1. Не треба премногу боја за вашата четка за да се избегне крварење под тенки линии. 2. Користи сликари лента да се чува на место. 3. Направи некои вежби со Божиќ уметност матрицата пред да започнете вашиот вистински проект. 16 Pack (6x6 Инчи) Големи Reuseable Божиќ Stencils Сет за Сликарство на Дрвени Занаети, Божиќ Украси, Дрвени Парче, Подарок Картички, Ѕид, Плочка - DIY Божиќ Декорација Stencils.

Особините

Купувачите избираат и