.

.

Анти Магла Полно Лице Штит, Со Очила - Види Преку Транспарентни, Јасни Лицето Маска

Анти Магла Полно Лице Штит, Со Очила - Види Преку Транспарентни, Јасни Лицето Маска

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРЕМИУМ ЛИЦЕ ШТИТ, СО ОЧИЛА - Нашите издржлив, лесен и удобен премиум заштитна штитник за лицето се направени со ултра-јасно дебели ПЕТ пластика.На AUTOMIRE лице shield содржи внатрешно монтирани удобност одговара акрилик чаши рамка, која може да се заштити од сите видови на contaminates.Носат нашите штитник за лицето исто како што би направиле кога носат очила над ушите и на вашиот носот мост.Тие се обезбеди заштита треба без да се загрозат вашиот дишење.СУПЕР СТИЛСКИ SHIELD - Нашите трајни штитник за лицето се 7.68" висок x 9.64" широк и 5.5" високи чаши што заврши околу лицето за неограничен видливост.Поставените дизајн на носната мост држи штит подалеку од лицето, овозможувајќи им простор за тенка рамка очила.Покрај тоа, оваа вредност пакет доаѓа со групи на штитник за лицето што може да се користи и да се рециклира по чистењето.ЦЕЛОСНА ЗАШТИТА - Заврши околу лицето shield опфаќа вашето лице да max преку покривање на површина од врвот на веѓа да брадата.Тоа ги штити вашите очи и лице од плунка, капки, спрејови, splatters, ултравиолетовите зраци, ветрот, полен, aerosols, и летачки остатоци.Сите додека не, влијаат на вашето дишење како традиционалните штитови.Се чувствуваат слободни да се користи со крпа за еднократна употреба или штит за поголема заштита.АНТИ-МАГЛА & ANTI-STATIC - Како одлична комбинација на напредна технологија и издржливи Акрил и ПЕТ материјали, нашата лице shield ќе го задржи јасно цело време и слободни на магла и статични поради анти-статички слој.Овие штитник за Лицето обезбеди супер јасна видливост кои нека во максимален износ на светлината, додека анти-fogging материјал отпорен на магла под проширена употреба.Штитот е кристално јасна, по пилинг исклучување и слоеви на заштитна фолија.Обновливи по дезинфекција.ШИРОКА УПОТРЕБА - се Задржи неколку од овие безбедност лице штит во вашиот daypack, дома, на работа или во вашиот автомобил.Нашите суштински лична заштитна штитник за лицето се носи целиот свет во најчестите работни средини.Тие се користат од страна на Коса Салони и Спа Професионалци, Ресторан, Храна, Услуги, трговија на Мало, Магацини, Канцеларии, Училишта, и во затворени простории и на Отворено.

Особините

Купувачите избираат и