.

.

Primula Stovetop Еспресо и кафематот, Moka Тенџере за Класичен италијански и Кубанската Кафе Подготовка, Cafetera, Девет Првенство

Primula Stovetop Еспресо и кафематот, Moka Тенџере за Класичен италијански и Кубанската Кафе Подготовка, Cafetera, Девет

DEN 599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПОДОБРО ПИВО - Произведува девет demitasse/еспресо порции на богатите, мазна еспресо кафе рок од неколку минути од удобноста на вашиот дом.ИЗДРЖЛИВИ И ИНОВАТИВЕН ДИЗАЈН - Внимателно направена со силна фрлија алуминиум за долгорочната трајност.Обезбедува темелна и дури и топлината за подобрување на вкусот и аромата.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место - флип-горниот капак карактеристики температура отпорни knob) и се справи со тоа им овозможува на лесен, безбеден фрлаат.Безбедноста-порака на вентил за да се контролира вода притисок и испорака за совршено извлечена еспресо, во секое време.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Едноставно пополнете долната комора со вода, додадете земјата кафе или еспресо до филтерот, и место на stovetop.Рок од неколку минути, вкусни, жуборот чаши еспресо ќе се пополни вашиот тенџере.Отстрани од топлина и уживајте!.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ Едноставно плакнење на делови со топла вода и оставете да се исуши пред повторното.КОМПАТИБИЛЕН СО СИТЕ STOVETOPS - Работи на сите електрични, керамички и гас stovetops, вклучувајќи ги и пропан, што го прави совршен кампување додаток.ЗАНАЕТ КАФЕ, ДОМА - Направи кафе куќа квалитет кафе од удобноста на вашиот дом, сварено токму за вашите желби.Користете го за да се направи demitasse еспресо, lattes, cappuccinos, Кубанската кафе, италијански стил кафе, moka, mochas, пена, итн.Големина : 9 Купот | Боја : Сребро.

Особините

Купувачите избираат и