.

.

Мал Морски Суштества Лето Плажа Бонбони Силиконски Калап за Sugarcraft Торта Декорација, Фондан Cupcake Topper, УВ Епоксидна Смола Накит Кастинг , Полимер Глина Изработката на

Мал Морски Суштества Лето Плажа Бонбони Силиконски Калап за Sugarcraft Торта Декорација, Фондан Cupcake Topper, УВ Епоксидна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мини силиконски калапи за полнење вклучуваат море живот животни, бебе ајкула, риба, сирена, школки, морски коњ, корали, occean или наутички украси и сл.избрани големина, мали, мали, средни, големи.SKU #1226-1229 1250 1476 2079 за 7 калапи, SKU #FBA1226 1227 1228 1229 1250 за 5 калапи.Demold совети : За фондан занает, додадете тркалаат фондан пред изработката; За чоколадо занает, спреј за ослободување агент за чоколадо, како не-стап поддршка спреј; За смола занает, додадете бебешко масло по смола исушени.Користење со моделирање глина (ер глина, хартија, глина, смола глина, polyclay, полимер глина, сол глина, метал глина, течна глина и сл.), смола(епоксидна смола, rethane смола, ув смола, полиестер смола), бетон, цемент, гипс, малтер, топла лепак, сапун, свеќа, восок, се меша медиуми и повеќе.Исто така, може да се користи со храна материјал како мраз, заболување на паста, желе, марципан, фондан, sugarpaste, се стопи бонбони & чоколадо и сл.Издржливи и транспарентен мека мувла, можете да ја проверите на buttom кога процесот на проектот.Лесно да се demold, сјајна завршница.Demolding совети : Додадете бебешко масло или путер за да мувла до смола сушени, пресврт, тогаш figurine ќе се појави надвор!.Храна Одделение.Храна и Не Храната материјал треба да се користи одделно.Се мијат и се вари пред употреба, особено за храна.Лесен за употреба мувла многу флексибилна и лесно да се чисти, може да се користи во рерна, машина за миење садови, фрижидер итн.Совет : Мијте ги во топла сапуница вода, и тие ќе трае со години!.

Особините

Купувачите избираат и