.

.

Wilist Боја со Броеви за Возрасни Почетници Деца, Боја со Број Комплет со Акрилна Боја во Собата и Најлон Боја Четки Сет (9Pcs Четка Пенкала), 16×20 инчи DIY Маслото Цвет (Јорг

Wilist Боја со Броеви за Возрасни Почетници Деца, Боја со Број Комплет со Акрилна Боја во Собата и Најлон Боја Четки Сет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Пакетот вклучува】 : 16×20 инчи дигитални платно (Без рамка); Шарени акрилик маслени бои поставите; 9 парчиња најлон боја четка пенкало; Упатување дијаграм и инструкции. 【Лесно да се сликарство】 : Четка акрилна боја на одреден број област.Погоден за сите сликарство љубовници, почетници, и исто така погоден за уметници за да се создаде. 【Широка примена】 : Боја со број колекции е најдобар подарок за Божиќ, денот на Благодарноста, роденден или конкуренција за награди и сл.Исто така е најдобар избор за дома декорација која содржи дневна соба, спална соба, купатило, ходник и сл. 【Пријателски акрилна боја】 : Еколошки акрилни бои.Ако вашите раце допир на акрилна боја случајно, не грижете се, тоа може да биде лесно да се отстрани после тоа суши.Но акрилна боја е тешко да се отстрани кога ќе ги допре облека. 【Совети】 : На акрилна боја е лесно да се исуши, ве молиме затворете го капакот кога не го користите.На акрилна боја може да биде разреден со капка вода, но не премногу.Ако бојата на погрешна боја, ве молиме почекајте за област да се исуши пред покривање на погрешна боја, со нова боја.Исплакнете боја четка со вода по употреба.Акрилна боја е лесно да се исуши, ве молиме затворете го капакот кога не го користите.Акрилна боја може да биде разреден со капка вода, но не премногу.Ако бојата на погрешна боја.ве молиме почекајте за подрачјето на суво, а потоа се покрие погрешна боја со нова боја.Не се тркалаат платно веднаш откако ќе престане сликарство.Ќе треба да се почека до акрилна боја на платно е целосно сува, а потоа можете да се тркалаат на платно. (Ве молиме не го поклопецот на платно).Поради печатење причина, може да постојат некои разлики на бои помеѓу референтната слика и производи.Ако сте искусен сликар, можете да се наслика работи креативно.

Особините

Купувачите избираат и