.

.

Jabey Двојна Пумпа,Перисталтиката Пумпа Двојна Глава DC 12V/24V Дозирање Пумпа Микро-циркулација на Пумпа за Исклучување на Вода Само-Priming Пумпа со Храна Одделение Силико

Jabey Двојна Пумпа,Перисталтиката Пумпа Двојна Глава DC 12V/24V Дозирање Пумпа Микро-циркулација на Пумпа за Исклучување

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Двојна глава на перисталтиката пумпа, мала големина, голем проток, висока стабилност.Dual channel, тоа може да се извлече два различни течности во исто време, високата цена перформанси.Тивок и не-загадувачките.Лесно да се размонтираат пумпа главата, лесен за одржување.Широко се користи во областа на експериментот, биохемиска анализа, лекови, парична казна хемикалии, биотехнологијата, храна, заштита на животната средина, семејство, итн.Пакетот вклучува 1pc на перисталтиката пумпа.Карактеристики : Двојно главата на перисталтиката пумпа, мала големина, голем проток, висока стабилност.Dual channel, тоа може да се извлече два различни течности во исто време, високата цена перформанси.Тивок и не-загадувачките.Лесно да се размонтираат пумпа главата, лесен за одржување.Широко се користи во областа на експериментот, биохемиска анализа, лекови, парична казна хемикалии, биотехнологијата, храна, заштита на животната средина, семејство, итн.Пакетот вклучува 1pc на перисталтиката пумпа.Спецификации : Модел : G328 D Боја : Зелена Инсталација Метод : L Панел DC Мотор : 12 V/24 V(изборен) Силика Гел Цевка(внатрешни кол.*надвор кол.) : 1mm*3мм/2mm*4mm/3мм*5mm(изборен) Пумпа Цевка : Храна Одделение Силиконски Цевка Проток мерен Опсег : 20-190ml/мин животниот век : нормалното функционирање живот на моторот е до 1000 часа Пулсот : 3 роторот, средни пулсот Пумпа Глава : ПОМ материјал(киселина и алкално отпорни) Препорачува Лифт : 2 метри(6.562 ft.) максимална (апсорпција на вода) надворешна Температура Опсег : 0-40℃ (од 0 до 104°F) на Животната средина Влажност Опсег :

Особините

Купувачите избираат и