.

.

Ѕидот Шема Сликарство Образец 30 * 30 см DIY Занает Матрицата за Сликарство, Бележник Ѕид Уметност Печат Декорација Албум Врежана Хартија Картичка

Ѕидот Шема Сликарство Образец 30 * 30 см DIY Занает Матрицата за Сликарство, Бележник Ѕид Уметност Печат Декорација Албум

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тоа го направи на ДОМАШНИ миленици и со користење на мелење процес за да се обезбеди внатре и надвор од рабовите не е остар, безбедноста за вас и вашите деца!.Големина : 30 * 30 cm.Обновливи Пластични Занает го прави божиќ stencils повеќе цврсти, трајни и перат.Пластични сликарство stencils беа лесно да се чисти надвор, по употреба со сапун и вода.Нашите модели се идеални за занаети и DIY проекти кои може да бидат применети за повеќето рамни површини вклучувајќи прозорец, врата, стакло, ткаенини, scrapbooking и ѕид уметност.Да ги користите овие празник stencils да се направи голема уметност парчиња.Мулти-за употреба : може да се користи за пигмент сликарство, печат, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, хартија изработката, ткаенина сликарство, ѕид оркестарот и така натаму.Голема прилики : овие пластични матрицата обрасци може да се примени во многу прилики; Можете да ги користите овие stencils сликарство вашите ѕидови, вашиот windows, вашиот плакари, вашата забелешка книги, вашиот чаши, вашиот фото рамка и така натаму; Можете да ги наслика овие слатки модели со себе во зависност од вашите услуги и работи со овие убави слики ќе биде повеќе примамливо.

Особините

Купувачите избираат и