.

.

Bhumi Камења 2.20 Карат Светли Безбоен Moissanite Ангажман Прстен, Свадба/Булчински Прстен во Собата, Solitaire Ореол Стил, Цврсто Злато, Сребро Гроздобер Антички Годишнината Ве?

Bhumi Камења 2.20 Карат Светли Безбоен Moissanite Ангажман Прстен, Свадба/Булчински Прстен во Собата, Solitaire Ореол Стил,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Главниот Камен Материјал : Moissanite Главниот Камен Тежина : 2.20 Карат Главниот Камен Облик : Блескава Форма Главниот Камен Боја : Безбоен Главниот Камен Јасност : VVS1 Главниот Камен Направи : Висок Квалитет |.Страна Камен Материјал : Кубни Циркони Страна Камен Облик : Сончева Страна Камен Боја : Безбоен Страна Камен Јасност : VVS1 Страна Камен Направи : Висок Квалитет |.Ние Bhumi Камења Среќно Прифати Изменуваат Или Персоналните Наредби Од Нашите Клиенти.Може Да Се Направи Кориснички Накит Со Нас Во Неколку Лесни Чекори.Нашиот Сите Moissanite Е 100% Вистински & Вистински Тест Помина Со Дијамант Тестер.Направена : Во 925 Sterling Silver Со 925 Печат Дијамант & Moissanite Одржува Својата Јасност И Искра Во Текот На Целиот Живот.Одличен Подарок За Роденден, Годишнина, Празници, Порибување Stuffers, Дипломирањето, Божиќ, Денот на Вљубените, Ден на Мајката, Ви Благодариме " или едноставно "Мислејќи на Тебе". - ????Moissanite VS Дијамант ???? - ????Moissanite Одржување На Нивната Јасност & Искра Во Текот На Цел Живот Само Како Дијамант. ????Moissanites Се Всушност Повеќе Брилијантен (Светкавиот) Од Дијаманти Со 2.65 Индекс На Рефракција - Дијамантите Се 2.42. ????Moissanite Е Помалку Веројатно Да Се Привлечат Маснотии Или Нечистотија Од Дијаманти И Треба Да Се Задржи 'Искра' Подолго Помеѓу Чистење. ????Moissanites Имаат Цврстина На 9.25 И Дијаманти Имаат 10 На МОХСОВА Скала Moissanite Се Издржливи. ????Поради Својата Исклучително Слични Својства, Moissanites Се Често И Најчесто Се Помешаат Со Дијаманти. ????Зошто Купи Moissanite Над Дијамант????? ????Moissanite е џеб-пријателски, тоа е 1/10 од diamond цена. ????Moissanite е Конфликт-слободни и еко-пријателски, беа како дијамант може да биде крв дијамант и тоа не е еко-пријателски. ????Не постои поголема препродажба вредност на дијамант, во moissanite, вие не мора да се грижите за. ????Ако moissanite, ќе можат да носат различни накит секој ден по иста цена како природен дијамант. - ????????За Нега На Настава???????? - ????Ве молиме да користите казна, микрофибер, или скапоцен камен полирање платно за да ја исчистите вашиот накит. ????Не користете било какви хемиски агенси, ултразвукови чистење, или било која друга чистење агенси за чистење на накит. ????Ние препорачува отстранување на накит пред да учествуваат во било какви активности кои може да се смета абразивни за накит Како што се : туширање, пливање, градинарство, јадења и сл. ????Воздржат од изложување на вашиот накит да екстремни температура средини, топла или ладна. ????????Ви Благодариме За Имајќи Ги Во Оваа Убава Накит Се Надевам Дека Ќе Уживате Во Тоа Носи,Само Колку Јас Уживав Да Се Прави Тоа.???????? ????❤️Се Врати Наскоро❤️????.

Особините

Купувачите избираат и