.

.

Nalgene Tritan Широк Устата BPA-Free Шише за Вода (48oz)

Nalgene Tritan Широк Устата BPA-Free Шише за Вода (48oz)

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

BPA free.Речиси неуништив.За било lifestyel или авантура.Спорт тип : Вежба & Фитнес.Повеќе од Вашите Омилени Nalgene да се сака со Сила : Со супер капацитет на Сила ќе ја задоволи најголемиот жед таму!На Nalgene Силос има номинална капацитет од 48 fl.оз. (1,500 ml) со максимална кога исполнет до гребенот на 53 fl.оз. (1,565 ml) осигурувањето ќе имаат многу на вашиот омилен пијалок за да се добие низ rigors на долго тренингот или најдолгата патека.Со супер широк 2.48" (63mm) отворање на додавање на мраз за ладни освежителни пијалоци е бриз.На Силос мерки (H x Кол.) 11.25" x 3.5" (285mm x 89 mm) и тежи 7.375 оз. (206 g) кога празни одлуки е компактен и лесен за било авантура.Дипломирал пополни линии ви овозможува да се меша право мешавини и ве известува кога ви треба брз рефил.Шишето е BPA, основни поени и Phthalate слободни направени од Tritan материјал кој не остава по вкусот или конзумирањето на било истекување toxin, а вие уживајте во вашиот освежување.Шишиња навој капа има retainer циклус кој се чува капа безбедна за да се шише додека за пиење или poring содржина.

Особините

Купувачите избираат и