.

.

JD-ESSMO Сива Стадото преносот на Топлината Винил HTV Лист Т-Маица 20 Широк Железо На Топлина Притиснете 20x600

JD-ESSMO Сива Стадото преносот на Топлината Винил HTV Лист Т-Маица 20 Широк Железо На Топлина Притиснете 20x600

DEN 1351.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спецификации : СТП состав Притисок чувствителни поддршка Мат финиш 757 Microns / 29.5 Mils 45°/60° ножот Може да се помешани.Се однесува на : 100% памук 100% полиестер Поли/памук мешавини Кожа.Топлина Апликација : Време : 10-15 Секунди Температура : 305° F / 150° C Притисок : Медиум Кора : ТОПЛА или ЛАДНА.Грижа Инструкции : Машина за миење ТОПЛО или ЛАДНО / благ детергент Сува на нормалното поставување Без хлор кајгана Чека 24 часа пред првото перење.Материјал Спецификација : СТП Composition Thickness : 757 Microns / 29.5 Mils (ве Молиме бидете сигурни дека плотер е способен за сечење како дебелина)Топлински притисок чувствителни backing Flock Finish Application Настава (Home Железо)Поставете железо бирате помеѓу Памук и Linen Cover дизајн со Kraft на хартија или не-стап покрие sheet Place на рамна, тврда површина (пеглање одбор не се препорачува)Притиснете железо со среден/фирма притисок (не слајд железо)Притиснете секој дел од дизајн за 10-15 seconds If области на дизајн подигнете по апликација, го замените поклопецот на состојба и повторно притиснете за 5-10 secondslet тоа кул за околу 30-45 секунди и потоа нежно лупам назад јасно пластика се додека не се целосно отстранети.Апликацијата Инструкции (Топлина Притиснете)се Сечат во reverse Weed вишокот material Preheat сите ткаенина, пред да притисок за најдобри results Apply дизајн на 305 F/150 C-160°C за 12-15 secondslet тоа кул за околу 30-45 секунди и потоа нежно лупам назад јасно пластика се додека не се целосно отстранети.Се однесува на : 100% Cotton Poly / Памук Blends100% Polyester Leather Laundering : Чека 24 часа пред 1 wash Machine миење топло или ладно / благ детергент (Max 60°C)Сува на нормален фен setting Do не кајгана или сува чиста.

Особините

Купувачите избираат и