.

.

2in1 Куче Обука Јака - 3 Обука Режими на Beep, Вибрации и Шок Водоотпорен Обука Јака 1000Ft Далечински Опсег за Сите Раси Кучиња Обука Сет

2in1 Куче Обука Јака - 3 Обука Режими на Beep, Вибрации и Шок Водоотпорен Обука Јака 1000Ft Далечински Опсег за Сите Раси

DEN 1292.88

Износот
Во форма достапна за нарачката

Контрола на вашето куче : Ова целосно водоотпорен e-јака е многу популарна со куче тренери и сопствениците на домашни миленичиња.Нејзините системи за обука ќе ви помогне да се контролира и да се обучуваат вашето куче во ефективен опсег од низа на функции, вклучувајќи бип,вибрации и шок ,LED светло режими.Со својата далечински дизајн, можете далечински кората запирање, да работи за корекција, лесно повикува назад, гризе и се борат.Прилагодливи нивоа : 0-100 нивоа на прилагодување за Статичка Шок и Вибрациите и стандард на Ѕвонење Режим, и се советува да се обиде нивоа постепено да се најде соодветна една ова кога ја користите оваа миленичиња систем за обука за прв пат.осигурува ќе најдете стимулација што возови вашето куче како професионалец би.Одење со вашето домашно милениче : може поддршка на обуката 2 кучиња со истиот далечинскиот управувач на ресиверот има супер водоотпорни перформанси, така што вашето домашно милениче може да плива или да одиме во дожд со тоа.Далечински се движи до 300 yd, па лесно можете да ги обучуваат вашето домашно милениче каде и да сте!Нашиот предавател и водоотпорен јаки се батерија.Прилагодливи јака големина : Прилагодлив Обука Јака кои се движат од 10-28 инчи.Ние гарантираме дека тоа ќе се вклопи во вашиот мали, средни или големи сите големина кучиња.Најлон јаки спречуваат иритација на кожата кај кучиња.Најдобра услуга : Ако некогаш се имате било каков проблем со вашиот тренинг шок јака, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви помогнат во рок од 24 часа.Име на производ : Куче обука collar Weight : 0.4 kg(0.85 б)Пакет Големина(L x W x H) : 7.48 x 5.91 x 2.09 inches Applicable Куче Раса : Големи Куче,Средни Куче,Мало Куче Влез : 100 - 240 V, 50 / 60 Hz Output : 5 V, 0.5 ABattery тип : литиум-јонска батерија (built-in)4 обука начини : шок / вибрации / sound / LED light Long-растојание далечински управувач : Спектар : До 300 yd (без никакво нарушување) LCD Дисплеј за ноќно usage Package Вклучува : 2 x Приемник Collar1 x Далечински Transmitter1 x Полнење Cable1 x Adapter2 x Тест Bulb2 x Најлон Belts4 x Контакт Points1 x Корисникот manual Note : - ве Молам, задолжен пред првата употреба - се Елиминира еден misbehavior или учат еден послушност команда на едно време, ако обука добива премногу брзо, вашето домашно милениче може да бидат збунети и да се одвратат - Пред користење на шок режим за вашето домашно милениче, треба да се обидете со вибрации за да вашето домашно милениче прво - Внимавајте кучето е реакција и бидете сигурни дека интензитетот на тренинг, не премногу - Испита контакт област дневни за знаци на осип или болно - Ако осип или болка е резултат, прекинете со употреба на јака додека кожата и го исцели.

Особините

Купувачите избираат и