.

.

2010 S НАС Нане Четвртини Доказ Поставите OGP

2010 S НАС Нане Четвртини Доказ Поставите OGP

DEN 1238.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

2010-S НАС Нане Четвртини Доказ Сет.Целосна Оригинална НИ Нане пакување, вклучувајќи и Сертификат за Автентичност.Содржи 5 монети во прекрасен доказ состојба, се прикажани во еден заштитени со lense.Оваа "гроздобер" Доказ Сет е претходно во сопственост на државата.2010-S сад Нане "America the Beautiful" Доказ Сет содржи 5 монети.Секој од пет квартали мечки "S" нане жигот на сад Нане во Сан Франциско.2010-S сет вклучува (5) Вашингтон четвртини чест : Топли Извори Националниот Парк Yellowstone National Паркот Yosemite Националниот Парк на Големиот Кањон Националниот Парк на Планината.Худ Националните Forest Following на популарноста на 50 Државата Четвртини Програма, Конгресот овластени за производство на нови циркулираат спомен маала ќе се чест на сајтот на "природна или историско значење" од секој од 50 држави, 5 U. S. територии, и Колумбија.Пет дизајни ќе бидат објавени секоја година во цел парички' избрана локации беа назначени национални паркови или националните сајтови.Оваа "гроздобер" сет е претходно во сопственост на државата.

Особините

Купувачите избираат и