.

.

Wintact Инфрацрвен Термометар Пиштол, -58℉ да 1112℉ (-50℃ до 600℃) Не-Контакт Дигитални Ласерски Термометар, Прилагодлив Emissivity, Max Мерка за Кујната Готвење Храна Скара Месо ?

Wintact Инфрацрвен Термометар Пиштол, -58℉ да 1112℉ (-50℃ до 600℃) Не-Контакт Дигитални Ласерски Термометар, Прилагодлив

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Подобро Точни : инфраред temp пиштол термометар со авто-калибрација функција, највисока точност до ±1.5% со 12 : 1 дистанца-да-на самото место сооднос, неговата температура опсег е -58 ℉-1112 ℉/ -50℃~600℃, Нејзините светло осветлена LCD заднинско осветлување на екранот беше многу лесно да се прочита од секој агол.Прилагодливи Emissivity : Emissivity 0.10~1.00 Прилагодливи (0.95 Претходно), 500 m Sec брзо одговор и прецизно измерени на објектот површинска температура.ергономски дизајн, удобно се вклопуваат во дланките на рацете.Мултифункционален : Ова инфрацрвен термометар пиштол има аларм функција.ова ви овозможува да поставите максимална/минимална вредност за специфични објекти.Ако температурата е надвор од поставување опсег, аларм ќе бидат издадени.тоа, исто така, има префрлате помеѓу °F/°C, податоците се одржи, ниско ниво на батеријата индикатор, и авто-shutoff да ви помогне да заштедите батеријата.Лесен за користење : Само бара да се истакне и пука за температура да се прикажува на дигитален дисплеј.нека ви проверете ја температурата на доста нешто во вашиот дом, работно место, и лесно, па можете да го користите за вашата храна, скара, скара, фурна, HVAC, или мотор делови, без да се ризикува повреди.Она што ќе добиете за : 1 x Wintact инфрацрвен термометар (НЕ ЗА ЧОВЕКОВИ), 2 х 1.5 V AAA батерии, 1 x англиски јазик прирачник за корисникот, 1 години гаранција, и пријателски 24/7 професионални услуги на клиентите тим.

Особините

Купувачите избираат и