.

.

USB 3.0 да HDMI Адаптер, 1080P 60fp да USB HDMI Видео Адаптер Игра Фаќање Замена Дел Поток Рекорд Следење Видео Фаќање Картичка за Преноси во Живо Стриминг, Компатибилен со КОМПЈ?

USB 3.0 да HDMI Адаптер, 1080P 60fp да USB HDMI Видео Адаптер Игра Фаќање Замена Дел Поток Рекорд Следење Видео Фаќање

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【ИДЕАЛНА ВРСКА РЕШЕНИЕ】 : Поврзете DVI се прикаже преку овој USB Адаптер за мулти-ги следи идеално решение за вашиот лаптоп.Уред (на пример монитор, проектор, ТВ) за мулти-следење решение, workspace продолжување со сплит-екран, прикажување на екранот итн. 【PLUG AND PLAY】 : Нема возачот или надворешно напојување, играта фаќање картичка е погодна за ниска латентност игра, може да се задоволат потребите на средбата.Малата големина фаќање картичка директно води USB кабел за да се избегне непотребно се поврзете. 【КРИСТАЛНО ЈАСНА СЛИКА за КВАЛИТЕТ】 : Со поддршка за резолуции до 1080p, овој HDMI надворешни графичка картичка обезбедува свежи, јасни сликата, така вашиот квалитет на сликата нема да биде компромитиран. 【СУПЕР БРЗИНА】 : Оваа нова генерација USB податочен трансфер стапки до 5 Gbps и компатибилен со USB 2.0, го адаптерот може да се користи особено за сите апликации, како што се HD видео репродукција. 【ЕКРАН СПОДЕЛУВАЊЕ ЗА СОСТАНОЦИ】 : фаќање картичка е брз, познати се и економичен начин за споделување на содржина во конференциски сали и онлајн состаноци.Поврзете се со презентации без софтверот, само да се поврзете лаптоп или таблет преку HDMI да започнете споделување.USB-за да HDMI Адаптер за Надворешни Видео Картичка, Дисплеј Следи со Аудио Излез Compatiblewith Лаптоп HDTV ТВ Windows 7/8/10 Features : - Full HD 1080 P 60 новата генерација USB Игра Фати - Full HD 1080 на 60 игра за фотографирање, само приклучокот на вашиот КОМПЈУТЕР, можете да го користите any3rd партија на софтверот да го фати или да стримувате вашиот HD игра, или други HDvideo код.- Plug and play.- MPEG4/MPEG2/MPEG1 видео снимка.- Со USB голема брзина, едноставно да се фати HDMI Видео во компјутер.- UVC операција, без возачот инсталација е потребно.- Работа со повеќето видео софтвер за Windows и Mac.- Поддршка на видео во живо стриминг, webcasting и видео конференции за Skype,Facebook во живо на Youtube, во живо,livestream,Ustream,Dacast,Wowza Облак..- Снимање видео до 1080 P60fps.- Pendrive големина, нема потреба од дополнителна кабел за да го поврзете со компјутер.Спецификации : - HDMI влез резолуција : 720x480(60p), 720x576(50p), 1280x720p(50).1280x720p(60p), 1920x1080p(50p), 1920x1080p(60p)- во Согласност Со Universal Serial Bus Спецификација Rev. 2.0 - Видео влез : HDMI - Аудио влез : HDMI - Димензија : (L)87x (W)31 x (H)13 - Интерфејс : USB на HDMI - Производ Големина : 36x76mm - Кабел Должина : 90mm Package Including1 x USB на HDMI Видео Фаќање Картичка.

Особините

Купувачите избираат и