.

.

DOpearl 1000ml Урина Колектор за Мажи, за Обновливи Машки Урина Колекција Торба Силикони Писоар за Стари Пациенти врзани за кревет од страна на Мажите

DOpearl 1000ml Урина Колектор за Мажи, за Обновливи Машки Урина Колекција Торба Силикони Писоар за Стари Пациенти врзани

DEN 2400.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[ВОЗРАСНИ ПИСОАР]Внимателно дизајнирани backflow превенција мека страна, страна лежи исто така, може да гарантира нема истекување на урина, удобно, удобен да го користите за стари лица.може да се Спречи страна истекување и отпорност на стареење. [ХУМАНИЗИРАНО ДИЗАЈН]Доаѓа со 1000ml пишам торба, која ќе биде лесен и удобен за употреба, убава и дарежлив, лесно се грижи, да одат надвор, без грижи.Научни дизајниран и лесен за користење, удобно, безбедно и прекрасен ефикасно користење на искуство. [УДОБНОСТ ОДГОВАРА]модел е пренослив, Повторно употребливи, лесен за чистење.Урината Колектор зголемена удобност во споредба со типичен urinals, Својата разумен дизајн го прави тоа во голема мера одговара на човечкото тело. [ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА]Понекогаш е тешко да се справи со incontinent луѓе или стари лица.Полесно е да се облекуваат и да се соблечам инконтиненција производи е многу важно за оние кои треба да се грижат.Оваа Урина Колекторот е лесно да се чисти и го прави ракувањето со тешки возрасни полесно, и да помогне да се намалат некои непотребни проблеми. [ШИРОКА УПОТРЕБА]се користи во домовите, старечки домови, благосостојба домови, рехабилитација институции, добар болници и водење на возила.Може да се расклопуваат, се мијат и се заменува за повеќе намени, на состанокот различни барања.ФУНКЦИЈА : 1. Поврзан со кука & јамка, која е удобно, удобен и лесен за ракување.2. На писоар е безбедно и удобно, со силна воздушна пропустливост и не штети на кожата.3. Внимателно дизајнирана backflow превенција мека страна, страна лежи исто така, може да гарантира нема истекување на урина, удобно, удобен да го користите за стари лица.4. Може да се расклопуваат, се мијат и се заменува за повеќе намени, на состанокот различни барања.5. Лесно демонтажа и монтажа дизајн, едноставен и лесен за употреба.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Urinal Material : Силикони + Памук УПОТРЕБА : 1. Прво, удар пластични урина торба со вода или воздух за да се спречи сраснување на пластични урина торба, како што изедначување на пластичен Додаток или во врела со топла вода на пауза, се зацврсти на еластична фиксација појас на половината, и го стави на пенисот во латекс уринарниот Accessory2. Се одвојат две долги ленти од еластичен фиксација појас од двете страни и да ги поврзете со два кратки ремени од гума за џвакање фиксација појас во назад и нагоре.Пак на издувната вклучите пластични урина торба и виси на пластични урина торба во кревет за употреба.

Особините

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Urinal
Material:
Silicone + Cotton
USAGE:
1. First, punch the plastic urine bag with water or air to prevent adhesion of the plastic urine bag, such as flattening the plastic Accessory or boiling it with warm water at a break, fasten the elastic fixation belt at the waist, and put the penis into the latex urinary Accessory :
2. Separate the two long belts on the elastic fixation belt from the two sides and connect them with the two short belts on the elastic fixation belt in the back and upward. Turn on the exhaust switch on the plastic urine bag and hanging the plastic urine bag at the bedside for use :

Купувачите избираат и