.

.

uxcell M6 x 1 Спирала Flute Тема Допрете, Метрички Машина Провира Допрете ХСС Кобалт Необложени, Круг месо тело со Квадратни Крајот, H2 Толеранција

uxcell M6 x 1 Спирала Flute Тема Допрете, Метрички Машина Провира Допрете ХСС Кобалт Необложени, Круг месо тело со Квадратни

DEN 203.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Допрете Големина : M6 x 1 конец, H2 толеранција.Спирала flute дизајн, нагоре чип отстранување.Десната рака тема сечење, јасно теми без burrs, брзо допирање со точност.Материјал и Крај : High-speed челик алатка е со висока цврстина и жилавост за отпорност на абење.Карактеристики само на база супстрат, без никакви дополнителни облоги, одлична за широк опфат на апликации.Апликации : се Погодни за обработка на слепи дупки и леплива материјали.Одлично за дупчење и допирање на алуминиум, умре челик, нерѓосувачки челик, бронза, тврда пластика, итн.Лесен за Употреба : се Користи на машини за дупчење, прислушување, машини, ЦПУ и мелење машини.Користење со допирање на нафта за да се добие повисок квалитет теми и потрајни чешми.Совети : Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Рака употреба е лесно да се предизвика штета, за да го допрете поради нерамна сила.Спецификации : Тема Големина : M6 x 1 Tolerance : H2 Thread Должина : 14mm / 0.55"Плоштад Крајот Големина : 4.4 mm / 0.17"Круг месо тело Кол. : 6mm / 0.24"Вкупна Должина : 64mm / 2.52"Круг месо тело Должина : 30мм / 1.18"Материјал : High Speed Челик (ХСС Кобалт)Финиш : Uncoated Cutting на Ветер : Право Hand Technology : Целосно-Ground Package : 1pcs x Спирала Flute Tap Descriptions : 1. Спирала flute дизајн, нагоре чип отстранување.Десната рака тема сечење, јасно теми со не burrs, брзо допирање со точност.2. High-speed челик алатка е со висока цврстина и жилавост за отпорност на абење, добрата за општа намена апликации.Карактеристики само на база супстрат, без никакви дополнителни облоги, одлична за широк опфат на апликации.3. Погоден за обработка на слепи дупки и леплива материјали.Одлично за дупчење и допирање на алуминиум, умре челик, нерѓосувачки челик, бронза, тврда пластика, итн.4. Се користи на машини за дупчење, прислушување, машини, ЦПУ и мелење машини.Користење со допирање на нафта за да се добие повисок квалитет теми и потрајни чешми.5. Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Рака употреба е лесно да се предизвика штета, за да го допрете поради нерамна сила.

Особините

Купувачите избираат и